Czym kierować się podczas zakupu tonera?

Czym kierować się podczas zakupu tonera?

  (0)

Podczas używania drukarki laserowej niezwykle ważnym aspektem, który wpływa na wydajność urządzenia i jakość wydruku jest dobranie odpowiedniego tonera. Na rynku istnieje wiele produktów tego rodzaju przeznaczonych do najróżniejszych modeli drukarek, które produkowane są zarówno przez producentów drukarek, jak i te, które specjalizują się w ofercie zamienników tonerów. Czym kierować się podczas wyboru tonera do naszej drukarki, aby mieć pewność, że ten spełni nasze oczekiwania dotyczące zarówno jakości wydruku, jak i jego ogólnej wydajności w trakcie używania naszej drukarki laserowej?

Marka i model posiadanej przez nas drukarki

Najważniejszą rzeczą podczas wyboru odpowiedniego tonera jest dostosowanie produktu do modeli posiadanej przez nas drukarki. Zakupiony przez nas produkt powinien być kompatybilny z naszym urządzeniem. Jeśli zastanawiamy się, jaki toner będzie odpowiedni, najlepszym sposobem będzie sprawdzenie symbolu znajdującego się na oryginalnym produkcie znajdującym się w urządzeniu w chwili jego zakupu. Również w dokumentacji dołączonej do drukarki laserowej powinniśmy znaleźć potrzebne nam informacje. Podając symbol sprzedawcy w sklepie stacjonarnym lub wpisując go w sklepową wyszukiwarkę, otrzymamy informacje na temat wszystkich produktów dedykowanych naszej drukarce.

Kolor tonera i jego wydajność

Jeśli posiadamy kolorową drukarkę laserową, to powinniśmy pamiętać o tym, że potrzebuje ona czterech tonerów: niebieskiego, purpurowego, żółtego i czarnego. Bardzo często można kupić gotowy zestaw, który jest tańszym rozwiązaniem niż kompletowanie wszystkich kolorów pojedynczo. Jeśli zależy nam na tym, aby zmieniać toner jak najrzadziej, powinniśmy wybierać produkty o dużej pojemności.

Oryginał, czy jego zamiennik?

Musimy zdecydować także o tym, czy chcemy zakupić oryginalny toner do naszej drukarki, czy może jesteśmy zainteresowani jego zamiennikiem. Jaka jest różnica między tymi kategoriami produktów? Oryginalny toner to taki, który został wyprodukowany przez producenta naszej drukarki. Zamiennik to produkt wyprodukowany przez inną firmę, który mimo to będzie pasował do naszej drukarki. Musimy pamiętać o tym, że oryginalne produkty są znacznie droższe niż ich zamienniki, więc jeśli zależy nam na oszczędności, to zamiennik będzie wręcz idealnym rozwiązaniem. Wiele osób obawia się o jakość zamienników, jednak niepotrzebnie, ponieważ często cechują się one bardzo wysoką jakością, a przy tym mimo niższej ceny są znacznie wydajniejsze niż produkty oryginalne.

Toner regenerowany

Jednak w przypadku tonerów poza możliwością zakupu oryginalnego produktu lub jego zamiennika mamy do wyboru jeszcze toner regenerowany, czyli produkt, którego nie możemy nazwać nowym, przynajmniej nie do końca. Tonery regenerowane to takie, do których produkcji wykorzystuje się już zużyte kasety, które są dokładnie czyszczone i ponownie napełniane pełnowartościowym produktem. Produkty te są ekologiczne i znacznie tańsze niż oryginalne tonery.

Cena produktu

Często głównym kryterium, jakie bierzemy pod uwagę, kupując toner do drukarki, jest jego cena. Warto oczywiście zwrócić uwagę zarówno na cenę, jak i wydajność tonera, co pozwoli nam oszacować, na jaki czas mniej więcej wystarczy nam zakupiony produkt. Jeśli zależy nam na oszczędności, to powinniśmy skupić swoje poszukiwania na dobrej jakości zamienników tonerów. Jeśli mamy wątpliwości co do tego, który z tej kategorii produktów wybrać, z pewnością obsługa sklepu pomoże nam dokonać właściwego wyboru.

Komentarze (0)
z 0

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!